Способы очистки воды в бассейне

З проблемою очищення води в басейні стикається кожен його власник. Для дезінфекції використовується безліч способів, кожен з яких відрізняється своїми перевагами і недоліками.

Категория: Статті 18 ноября 2013 Автор:

Способи очищення води у басейні

Існуючі методи очищення

1. Дезінфекція води з використанням реагентів:

  • • хлор;
  • • бром;
  • • озон;
  • • активний кисень;
  • • електроліз;
  • • олігодинамія.

2. Способи очищення води без використання реагентів

  • • ультрафіолетовими променями
  • • ультразвуком
  • • лазерним випромінюванням
  • • електричними розрядами;

3. Комбінований спосіб;

4. Біологічний спосіб.

Застосування брому

Бром впливає на воду так само, як і хлор, адже він теж галоген. Але він не має неприємного запаху, при дезінфекції ним у воді не утворюються токсичні сполуки, такі як хлороформ.

Однак, це подібні речовини, тому бром все ж занадто агресивний і шкідливий для здоров'я людини, хоча і не настільки, як хлор.

Активний кисень

Ще менш агресивним впливом відрізняється активний кисень. Він усе так само успішно справляється з бактеріями, вірусами, мікробами. Але для якісної дезінфекції часто доводиться застосовувати спільно з активним киснем протівоводорослеві засоби, систематично використовувати флокулянт, підтримувати рівень рН.

Олігодинамія

Дезінфекція води в басейнах іонами важких металів – срібла і міді – досить рідко використовуваний спосіб знезараження. Іони цих металів вступають у взаємодію з клітинами бактерій, що призводить до їх загибелі, в результаті порушення в мікроорганізмах обміну речовин.

Олігодинамія відрізняється від попередніх способів дезінфекції більш тривалим захистом води, відсутністю необхідності у використанні додаткових засобів, наприклад, від водоростей.

Однак олігодинамія має свої недоліки, серед яких необхідність постійно відстежувати стан води. Крім того, іони важких металів можуть чинити токсичний вплив на організм людини, що вже доведено вченими.

Способи очищення води без реагентів

Це дезінфекція ультрафіолетовими променями, ультразвуком, лазерним випромінюванням і електричними розрядами. Ці методи здатні вбити спорові бактерії, які не завжди знищуються за допомогою реагентів (хлору, озону і т.д.).

Тим не менш, знезараження знижується у каламутній воді. Крім того, не всі з цих методів мають бактерицидні властивості. Одним з недоліків цих способів є їх періодичний вплив. Як тільки обладнання з УФ-лампами або ультразвукові установки вимикаються, процес розмноження бактерій починається знову. Більше того, наприклад, УФ-лампи мають обмежений ресурс горіння, тому їх потрібно буде часто міняти.

Біологічний спосіб очищення води

Цей спосіб очищення води використовується в біобасейнах і не вимагає застосування хімікатів. Основне завдання в системі біобасейну виконує біологічний фільтр. Він містить корисні бактерії, які розкладають на елементи фосфати, нітрати та інші органічні сполуки.

Як відомо, фосфати - головне джерело живлення для водоростей і не можуть бути замінені іншими елементами. В видаленні фосфатів з води активну участь беруть водні рослини, які також споживають фосфати і майже нічого не залишають для водоростей. Решта фосфати, які не спожили рослини, поглинаються спеціальним фосфатним фільтром NoPhos.

Таким чином, басейн або ставок очищається від фосфатів, і отже відсутні умови для життя і самих водоростей. Завдяки такій технології очищення, вода в біобасейні завжди залишається природною, чистою, і не містить ніяких шкідливих для здоров'я хімічних речовин.

Хлорування

Знезараження води в басейні за допомогою хлору - найдешевший і найпоширеніший спосіб. Хлор миттєво знищує віруси, грибки, бактерії. Але бактерицидна дія – не єдина перевага хлору - він також шляхом окислення видаляє органічні домішки, які не здатний затримати фільтр.

Тим не менш, хлор агресивний, має неприємний запах. Він чинить негативний вплив не тільки на зовнішні органи людини – шкіру, очі, волосся, але і згубно впливає на серцево-судинну, дихальну, кровоносну системи.

Озонування

Озон - одна з найсильніших речовин за бактерицидними властивостями і здатністю до окислення. Завдяки особливій ефективності в знищенні бактерій, спор і вірусів, озон - найдієвіший і безпечний дезінфектант. Крім того, озон не чинить негативного впливу на організм людини.

Однак, вартість очищення басейну озоном висока, особливо з урахуванням того, що в результаті дезінфекції утворюються побічні продукти, які доведеться видаляти за допомогою спеціальних фільтрів. В іншому випадку, ці речовини стануть гарним живильним середовищем для мікроорганізмів.

Електроліз

Шляхом електролізу (хімічної реакції, в результаті якої складна речовина ділиться на кілька більш простих) сіль (натрій хлор) перетворюється на натрій і хлор, останній і дезінфікує воду в басейні. Однак, на відміну від традиційного очищення води за допомогою цієї речовини, така дезінфекція менш небезпечна, порівняно з транспортуванням і зберіганням газоподібного хлору.

Крім уже зазначених недоліків, притаманних хлоруванню води, в цьому випадку також виділяється низька ефективність проти цист (одноклітинних організмів).

Комбінований спосіб

Щоб досягти найвищого ступеня очищення води в басейні, багато фахівців рекомендують використовувати в комплексі кілька методів - реагентних і безреагентних. Однак гідною альтернативою комбінованому способу заслужено вважається біологічний спосіб очищення води.

дезінфекція води

біоочищення басейну

біологічне очищення

Оцените материал
(3 голосов)
Оценка материала 5.0 из 5 на основе 1 голоса

Контакти

Наша мета створити продукт, від якого Ви отримуватимете задоволення.

Емоції – це те, що залишиться у Вашій пам'яті надовго.

+38 073 622 51 76

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

чат в Viber:
Viber PUBLIC
 

Наші роботи (міні галерея)