Сніг і мороз ще не привід залишатися в будинку у вихідний день. Якщо у вас є ставок, значить можна одягти ковзани і всією сім'єю вийти на ковзанку. Для маленьких дітей кращого розваги не придумати. Ми вирішили зробити замітку про те, як зимує плавальний біопруд на прикладі одного нашого об'єкта, побудованого в 2015-му році.
Загальний розмір цього біопруда 250м2, з яких 90 м2 зона біофільтрації і 160 м2 зона для плавання. У глибокій частині від крайки води до дна 2,5м. Дитяча зона 25м2 виконана зі спуском до глибини 1 м. Цей ставок був перебудований з чинного водоймища, що наповнювався ґрунтовими водами і водою з дощоприймачів будинку. Часто такий ставок називають "копанкою". Він був повністю реконструйований за німецькими стандартами для плавальних ставків. І тепер цілий рік радує своїх господарів. Вода в таких біопрудах не спускається на зиму. У такий час плавальна зона перетворюється на прекрасний ігровий дитячий майданчик, а система циркуляції відключається до весни. Взимку мікрофлора ставу засинає і всі біологічні процеси сповільнюються, тому немає необхідності у фільтрації води. Ми відключаємо електроживлення насосів і продуваємо систему циркуляції компресором. Вся ця процедура чимось схожа на консервацію систем автоматичного поливу. Але раптом якщо у вас виникне бажання купатися в ополонці взимку, ви можете це сміливо зробити.
Зона регенерації. Як і вся флора, водні рослини з холодами впадають у «сплячку» і процес їхньої життєдіяльності зупиняється. Це хороший час для того, щоб по доглядати за ними. Обрізати, досадити нові або прорідити старі. Сухе листя краще повністю прибрати. Це зменшить розкладання органічних речовин, які відбуваються при попаданні листя у воду.
Навесні, ми знову заповнюємо систему циркуляції водою і вмикаємо фільтрацію. Попередньо почистивши дно від накопиченого за зиму мулу.
Більше фото і відео цього біопруда: https://biopools.ua/our-bioponds/58-b...
Ссылка на эту статью.